Siirry sisältöön

Teatterialan ammattilaisten killat

TAM haluaa vahvistaa jäsentensä ammatti-identiteettiä ammatillisten kiltojen kautta. TAM:lla on yhdeksän kiltaa.

Kiltojen yhteinen sivusto on Kumahdus.fi

Kiltatoiminnan vastaava on Nukketeatterikillan vetäjä Roosa Halme roosa_halme@hotmail.com

Järjestäjien-kuiskaajien kilta

Killan vetäjä on Viivi Väisänen
Yhteystieto: viivi.vaisanen@jkl.fi
Killan Facebook-ryhmään
Kiltojen sivuille…

Lavastomokilta

Killan vetäjät ovat Selene Virtanen ja Mira Lankinen.
Yhteystiedot: selene.virtanen@opera.fi; lankisen.mira@gmail.com
Killan Facebook-ryhmään…
Kiltojen sivuille…

Lipunmyyjien kilta

Kilta etsii vetäjää. Jos olet kiinnosunut, ota yhteys kiltavastaavaan, Roosa Halme, roosa_halme@hotmail.com
Kiltojen sivuille…

Nukketeatterikilta

Killan vetäjät ovat Roosa Halme ja Katja Kähkönen.
Yhteystiedot: roosa_halme@hotmail.com; tunteenpalo@gmail.com
Kiltojen sivuille…

Puvustokilta

Killan vetäjiä ovat Suvi-Tuuli Höglund, Annastiina Kekäläinen ja Susanna Moilanen.
Yhteystiedot: annastiina.kekalainen@opera.fi; sutuhoglund@hotmail.com; susanna.moilanen@hkt.fi
Killan Facebook-ryhmään…
Kiltojen sivuille…

Tarpeistokilta

Killan vetäjät ovat Pipsa Keski-Hakuni ja Mira Rokkanen.
Yhteystiedot: pipsa.keski-hakuni@opera.fimira.rokkanen@hkt.fi 
Killan Facebook-ryhmään…
Kiltojen sivulle… 

Teatterikampaajien ja maskeeraajien kilta

Killan vetäjät Henri Karjalainen ja Jessica Rosenberg.
Yhteystiedot: henri.karjalainen@hkt.fi; jessica.rosenberg@turku.fi
Kiltojen sivuille…

TIO-kilta

TIO-kilta on teatteri-ilmaisun ohjaajien ja opettajien kilta. Killan vetäjät ovat Susanna Metsälä ja Juuso-Matias Maijanen.
Yhteystiedot: susanna.metsala@eduvantaa.fi;  juuso-matias@ihmisteatteri.com
Kiltojen sivuille…

Yleisötyöntekijöiden kilta

Killan vetäjiä ovat Pirjo Virtanen ja Jenny Jumppanen.
Yhteystiedot: pirjo.virtanen@kansallisteatteri.fi;  jenny.jumppanen@hkt.fi
Killan Facebook-ryhmään…
Kiltojen sivuille…

Tilaa uutiskirje

Temen uutiskirje on kenen tahansa tilattavissa maksuttomasti. Kirje räätälöidään Temen kotisivujen ajankohtaisen sisällön pohjalta kuudesti vuodessa ja toimitetaan tilaajan sähköpostiin..