Siirry sisältöön

Teatterialan ammattilaisten killat

TAM haluaa vahvistaa jäsentensä ammatti-identiteettiä ammatillisten kiltojen kautta. TAM:lla on yhdeksän kiltaa.

Kiltatoiminnan vastaava on Nukketeatterikillan vetäjä Roosa Halme roosa_halme@hotmail.com

Järjestäjien-kuiskaajien kilta

Killan vetäjä on Viivi Väisänen
Yhteystieto: viivi.vaisanen@jkl.fi
Killan Facebook-ryhmään

Lavastomokilta

Killan vetäjät ovat Selene Virtanen ja Mira Lankinen.
Yhteystiedot: selene.virtanen@opera.fi; lankisen.mira@gmail.com
Kiillan Facebook-ryhmään…

Lipunmyyjien kilta

Kilta etsii vetäjää. Jos olet kiinnosunut, ota yhteys kiltavastaavaan, joka on Roosa Halme: roosa_halme@hotmail.com
Killan blogiin…

Nukketeatterikilta

Killan vetäjät ovat Roosa Halme ja Katja Kähkönen.
Yhteystiedot: roosa_halme@hotmail.com; tunteenpalo@gmail.com

Puvustokilta

Killan vetäjiä ovat Suvi-Tuuli Höglund ja Annastiina Kekäläinen.
Yhteystiedot: annastiina.kekalainen@opera.fi; sutuhoglund@hotmail.com  
Killan Facebook-ryhmään…

Tarpeistokilta

Killan vetäjä on Pipsa Keski-Hakuni.
Yhteystieto: pipsa.keski-hakuni@opera.fi
Killan Facebook-ryhmään…
Killan blogiin… 

Teatterikampaajien ja maskeeraajien kilta

Killan vetäjät ovat Henri Karjalainen ja Jessica Rosenberg.
Yhteystiedot: henri.karjalainen@hkt.fi; jessica.rosenberg@turku.fi

TIO-kilta

TIO-kilta on teatteri-ilmaisun ohjaajien ja opettajien kilta. Killan vetäjät ovat Susanna Metsälä ja Juuso-Matias Maijanen.
Yhteystiedot: susanna.metsala@eduvantaa.fi;  juuso-matias@ihmisteatteri.com

Yleisötyöntekijöiden kilta

Killan vetäjiä ovat Pirjo Virtanen ja Jenny Jumppanen.
Yhteystiedot: pirjo.virtanen@kansallisteatteri.fi;  jenny.jumppanen@hkt.fi
Killan Facebook-ryhmään…

Tilaa uutiskirje

Temen uutiskirje on kenen tahansa tilattavissa maksuttomasti. Kirje räätälöidään Temen kotisivujen ajankohtaisen sisällön pohjalta kuudesti vuodessa ja toimitetaan tilaajan sähköpostiin..