Siirry sisältöön
Temen luottamusmiehet
Kuva on Temen luottamusmieskoulutuksesta Petäyksestä keväältä 2018.

Temen luottamusmiehet

Tähän on listattu ns. talokohtaisesti Temen valitut luottamusmiehet, joiden puoleen jokainen työpaikan temeläinen voi kääntyä. Listalla ei toistaiseksi ole elokuva- ja TV-alan määräaikaisia tuotantokohtaisia luottamusmiehiä.

Dance Actions -tanssikoulu: Evaleena Vuorenmaa

Espoon kulttuurikeskus: Anne Leivo

Espoon kaupunginteatteri: Seppo Aapro

Espoon Tanssiopisto: Meri Erkkilä ja Amanda Pylkkänen

Helsingin Kaupunginteatteri: Sasu Tuominen ja Matti Heikkilä

Helsingin Kaupunginteatterin tanssijat: Heidi Naakka

Hämeenlinnan Teatteri: Allu Vienola ja Pasi Lehtinen

Joensuun Kaupunginteatteri: Jussi Heikkilä ja Tuula Hakulinen

Jyväskylän kaupunginteatteri: Pasi Leinonen ja Ossi Leinonen

Kajaanin Kaupunginteatteri: Sinikka Isoniemi ja Henri Pyy

Kemin Kaupunginteatteri: Mauri Latvala ja Jukka Kekäläinen

Keravan tanssiopisto: Sari Kerkkänen

Keski-Uudenmaan tanssiopiston: Anne Karttunen

Kokkolan Kaupunginteatteri: Esko Tynkkynen ja Hanna Pekkarinen

Kotkan Kaupunginteatteri: Johanna Van Wonterghem ja Lotta Herranen

Kouvolan teatteri: Satu Linerva ja Leena Peippo

Kuopion kaupunginteatteri: Taina Natunen

Lappeenrannan kaupunginteatteri: Olli-Pekka Pyysing

Mikkelin Teatteri: Tarja Väisänen ja Marko Puntanen

Nurmijärven Tanssiopisto: Reetta Aarre-Ahtio ja Neea Koskinen

Oulun teatteri: Olli Paakkolanvaara ja Marko Keskitalo

Porin Teatteri: Peppi Pennanen ja Reijo Nieminen

Rauman Kaupunginteatteri: Tuula Kupiainen-Koivisto ja Mikko Pihlainen

Riihimäen Teatteri: Sami Rauhala ja Osmo Kotonen

Rovaniemen Teatteri: Jonne Kaaretkoski ja Ritva Puolamaa

Savonlinnan kaupunginteatteri: Mari Lehtiö ja Leila Oksanen

Seinäjoen kaupunginteatteri: Sauli Leinonen ja Johanna Uusitontti

Streamteam Nordic oy: Jussi Saari

Suomen Kansallisoopperan balettioppilaitos: Susanna Vironmäki

Suomen Kansallisoopperan päivätekniikka: Matti Liukkonen

Suomen Kansallisteatteri: Miika Suomalainen ja Pasi Kuronen

Susanna Leinonen Company: Elisa Tuovila

Svenska Teatern i Helsingfors: Ann-Mari Skrabb och Pasi Nevalainen

Tampereen Teatteri: Kasimir Kurki ja Matti Kuivanen

Tampereen Työväen Teatteri: Matti Kanervo, Anu Lassila ja Katri Innanmaa

Tanssikoulu DCA: Elsa Heikkilä ja Katjaa Ahtola

Tanssiopisto Uusikuu: Kaisu Ulander

Tanssiopisto Vinha: Saana Kulmala

Tanssiteatteri Rimpparemmi: Laura Kallas-Herd ja Atte Herd

Tero Saarinen Company: Satu Halttunen

Tikkurilan Teatteri: Janni Johansson

Turun Kaupunginteatteri: Jarmo Esko

Turun seudun tanssioppilaitos: Teija Huusko

Unga Teatern: Jukka Hannukainen

Vaasan kaupunginteatteri: Olli Haakana ja Jaana Ala-Lähdesmäki

Vantaan tanssiopisto: Leena Porri

Vapaa Tanssikoulu: Maria Autio

Varkauden Teatteri: Jussi Heiskanen

Wasa Teater: Ulf Johansson

Åbo Svenska Teater: Sabina Segerström ja Juho Golnick

Tilaa uutiskirje

Temen uutiskirje on kenen tahansa tilattavissa maksuttomasti. Kirje räätälöidään Temen kotisivujen ajankohtaisen sisällön pohjalta kuudesti vuodessa ja toimitetaan tilaajan sähköpostiin..